SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fat 12064308
nr 1206 4308
Fat
2 st, silver, 1800-tal. Längd: 11
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 24 september 2018
kl 18:16:49
100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver